Tysk skola 1700-tal

Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal
Tysk skola 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TYSK SKOLA, 1700-tal, porträtt av äldre man, olja på duk, 53x38 cm

PROVENIENS
Inköpt på 1930-talet av Herbert Lindeskog (1895-1945), kammarskrivare vid Riksbanken Stockholm,
vidare i arv till nuvarande ägare.

Parketterad pannå, retuscher

867572

2021-02-28