Speldosa 1800-tal
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets slut, Paillard, klockspel med 2 klockor och trumma, för 6 melodier, hammrnas huvuden i form av fjärilar och bin, fodralets lock med intarsiadekor i form av blommor, fodraletes storlek ca 20x45x30 cm
Hammarnas emalj borta, ommålade
867734
2021-04-11