Replika värja m/1717
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄRJA, svensk, m/1717, replika tillverkad under 1900-talets första hälft, omärkt, klingans längd ca 100, total längd 116 cm, med svärtad läderbalja
Klinga med mindre fläckar, balja med slitage, hål i botten
867788
2021-01-26