YNGVE EKSTRÖM - Lamino
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", 1 par, fåtöljer, för Swedese, ca 1990-tal, formgivningsår 1956, stomme i björk, klädsel i blå textil, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm
Torkad stoppning, fläckar, ytsmuts, smärre slitage
867888
2021-01-27