Karmstolar gustaviansk stil
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR, omkring 1900, gustaviansk stil, förgyllda, skuren dekor, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 44 cm
PROEVENIENS: Paradvåning på Karlsbergsvägen i Stockholm.
Senare klädsel, smärre slitage
867939
2021-01-24