Edition Amour Tissot Armbandsur 1940-tal

Klubbat för:

15 500 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

TISSOT, armbandsur, 1940-tal, manuellt urverk, stål, plexiglas, kronograf med minuträknare, ref nr. 6220-5, verk nr. 225634/ 1693057, kaliber 27-4, diam ca 35 mm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med missfärgningar. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

867975

2021-02-07