Terrin Kina 17/1800-tal

Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal
Terrin Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TERRIN, Kina, 17/1800-tal, porslin, med hänklar i form av svinhuvuden, dekor i underglasyrblått, lockknopp i form av volut, höjd ca 21, längd 35 cm

Spricka, lagning, glasyrmistor

868038

2021-01-28