Skålar Kina 1700-tal

Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal
Skålar Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLAR, 4 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, höjder ca 5,5-9, diameter 12-19 cm

1 skål med sprickor, mindre skål med nagg

868044

2021-01-28