Arne Jacobsen Fritz Hansen "Svanen"
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARNE JACOBSEN, Fritz Hansen, "Svanen", tillverkad 2001, formgiven 1958, fåtölj, sits klädd med svart skinn, fyrdelad fot i aluminium, numrerad "3316-2022" under foten, etikettmärkt, bredd 74, höjd 77, sitshöjd 40 cm
Se även nr 868112
Fot med ställvis slitage, i övrigt fint skick
868109
2021-02-06