Arne Jacobsen Fritz Hansen "Svanen"

Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen
Arne Jacobsen Fritz Hansen

Klubbat för:

16 500 SEK

20 000 SEK

ARNE JACOBSEN, Fritz Hansen, "Svanen", tillverkad 2001, formgiven 1958, fåtölj, sits klädd med svart skinn, fyrdelad fot i aluminium, numrerad "3316-2022" under foten, etikettmärkt, bredd 74, höjd 77, sitshöjd 40 cm

Se även nr 868109

Skav i framkant, fot med ställvis slitage, i övrigt fint skick

868112

2021-02-06