Arvid Ekeberg servis

Arvid Ekeberg servis
Arvid Ekeberg servis
Arvid Ekeberg servis
Arvid Ekeberg servis
Arvid Ekeberg servis
Arvid Ekeberg servis

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 41 dlr, porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 11 mattallrikar diam 23,5 cm, 11 djupa diam 24 cm, 10 assietter diam 19 cm, 1 tillbringare, 1 skål samt 7 uppläggningsfat

Bruksslitage, märken och nagg kan förekomma

868142

2021-01-26