Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HANS-CHRISTIAN BRIX (1831-1907) skulptur, efter Thorvaldsen, "Ganymedes ger Jupiter vatten", 1800-talets sista del, märkt Eneret HC Brix, lergods, höjd inkl. sockel ca 40 cm

Flertal nagg, en hand lagad

868155

2021-01-24