Berndt Friberg

Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, Gustavsberg, signerad Friberg, Studiohanden samt årsbokstav Y, stengods, ovoid form, gulbrun harpälsglasyr, höjd 11 cm

Bruksslitage

868173

2021-01-31