Lisa Larson figurin
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LISA LARSON, figurin, Amalia, Gustavsberg, 1950/60-tal, formgiven 1958, stämplat Lisa L. Made in Sweden, etikettmärkt, delvis bemålat och glaserat stengods med chromotryck (cromo), höjd 18 cm.
868186
2021-01-31