Kandelabrar i nyrokoko
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, stomme av förgylld brons, 6 ljusarmar vardera, riklig dekor i from av akantus, blommor samt putto, löstagbara ljusmanschetter, höjd ca 64 cm
Senare förgylld, något sneda, tillböjda delar
868232
2021-01-27