Glasservis Simon Gate
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE, "Gate", glasservis, 39 dlr, klar glasmassa, 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 20 vinsglas i olika storlekar (15-18,5 cm), 12 selterglas (8 cm), 7 likörglas (11 cm)
Enstaka glas nedslipade, entaka nagg
868502
2021-01-25