Glasservis Simon Gate

Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate
Glasservis Simon Gate

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIMON GATE, "Gate", glasservis, 39 dlr, klar glasmassa, 1900-talets första hälft, fjällslipning, bestående av: 20 vinsglas i olika storlekar (15-18,5 cm), 12 selterglas (8 cm), 7 likörglas (11 cm)

Enstaka glas nedslipade, entaka nagg

868502

2021-01-25