Edition Luxe Ring 18K
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18K, Sven Seblings Juvelateljé, Göteborg, cabochonslipad grön irriserande opal, krans med små diamanter med äldre briljantslipning ca 0.20 ct, stl ca 18 1/4+ jmfr 57.5, vikt ca 4.4 g
Opal någt matt pga repor/ slitage. Diamantkrans i behov av rengöring. Äldre gåvogravyr från -59. Diamanter uppmätta infattade.
868511
2021-03-28