Vittorio Parigi & Nani Prina, "Orix", skrivbord
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITTORIO PARIGI och NANI PRINA, "Orix", skrivbord, Molteni & Co, Italien, formgivet 1970, skiva i formpressad ABS-plast med uppfällbar glasskiva samt skrivbordslampa, underrede i förkromat stål, etikettmärkt, höjd ca 84, 98 x 64 cm
Ställvis slitage, repor samt mindre märken, avslut till ben saknas
868539
2021-01-27