Vittorio Parigi & Nani Prina, "Orix", skrivbord

Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,
Vittorio Parigi & Nani Prina,

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VITTORIO PARIGI och NANI PRINA, "Orix", skrivbord, Molteni & Co, Italien, formgivet 1970, skiva i formpressad ABS-plast med uppfällbar glasskiva samt skrivbordslampa, underrede i förkromat stål, etikettmärkt, höjd ca 84, 98 x 64 cm

Ställvis slitage, repor samt mindre märken, avslut till ben saknas

868539

2021-01-27