Kandelabrar

Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

KANDELABRAR, ett par, sk. Polska stakar, mitten av 1700-talet, 3 ljuspipor på varje, mässing, höjd ca 39 cm

Zustandsbeschreibung

Något böjda, slitna gängor, bruks och åldersrelaterat slitage

868641

2021-01-27