Tue Poulsen keramik

Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik
Tue Poulsen keramik

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNABSTRUP, vaser och skålar, 4 st, formgivna av Tue Poulsen för Knabstrup, Danmark 1960-tal, 2 etikettmärkta, 3 stämplade i godset Knabstrup Atelier, brunglaserat stengods, höjd ca 3, 4, 6, 32 cm, klotvas i brun glasyr av Cecilia Bynke medföljer, höjd 14,5 cm

Bruksslitage

868645

2021-01-25