Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

2 800 SEK

3 000 SEK

LJUSKRONA, sengustaviansk stil i sk hagamodell, omkring 1900-talets första hälft, behängd med olikslipade prismor, kronring med dekor av maskaroner, 5 ljusarmar, elektirfierande, höjd ca 60, diameter ca 48 cm

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionenen

868719

2021-01-28