Ljuskrona
Klubbat för:
2 800 SEK
3 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil i sk hagamodell, omkring 1900-talets första hälft, behängd med olikslipade prismor, kronring med dekor av maskaroner, 5 ljusarmar, elektirfierande, höjd ca 60, diameter ca 48 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionenen
868719
2021-01-28