Pastejknivar Rännåsporfyr Elfdahls Porphyrverk
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PASTEJKNIVAR, ett par, 1800-talets första hälft, rombformade skaft i Rännåsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, blad i silver med spår av förgyllning, stämplade Anders Lundqvist (mästare i Stockholm 1816-1856), längd 20 cm
868731
2021-02-28