Pastejknivar Rännåsporfyr Elfdahls Porphyrverk

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PASTEJKNIVAR, ett par, 1800-talets första hälft, rombformade skaft i Rännåsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, blad i silver med spår av förgyllning, stämplade Anders Lundqvist (mästare i Stockholm 1816-1856), längd 20 cm

868731

2021-02-28