Samling dalahästar
Klubbat för:
4 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
DALAHÄSTAR, 40 st., olika storlekar, bemålat trä, 1900-talets första och andra hälft, höjd ca 37-3 cm
En dalahäst med dedikation åt Zara Leander och Arne Hülphers från Barnens dag i Rättvik 1958
Kuntoraportti
Varierande bruks- och åldersrelaterat slitage
868754
Päivämäärä:
2021-01-31