Samling dalahästar
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DALAHÄSTAR, 41 st., olika storlekar, bemålat trä, 1900-talets första och andra hälft, höjd ca 34-7 cm
Varierande bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis hårt, en häst med avslaget ben
868757
2021-01-31