Bruno Mathsson "Linda"
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Linda", bord, firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967, skiva fanerad med masurbjörk, benställning i björk, brännmärkt, längd 75, bredd 75, höjd 62 cm.
Bruksslitage, ställvis något hårdare.
868763
2021-02-07