Bruno Mathsson "Linda"

Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Linda", bord, firma Karl Mathsson, Värnamo, 1967, skiva fanerad med masurbjörk, benställning i björk, brännmärkt, längd 75, bredd 75, höjd 62 cm.

Bruksslitage, ställvis något hårdare.

868763

2021-02-07