Stol 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, bonad, troligen Lindome, 1700-talets andra hälft, transition, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, svängda ben, skuren dekor, stoppad sits, sitthöjd ca 42 cm
Slitage, märken, knäckt bakben med lagning, klädsel med omfattande slitage
868806
2021-01-26