Stol 1700-tal

Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal
Stol 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

STOL, bonad, troligen Lindome, 1700-talets andra hälft, transition, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, svängda ben, skuren dekor, stoppad sits, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, märken, knäckt bakben med lagning, klädsel med omfattande slitage

868806

2021-01-26