Einar Jolin oljemålning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976): Porträtt föreställande Mikael Alexandrowitsch Scheremetiew-Angelini (1870-1956), olja på duk, signerad och daterad Jolin 1952, ca 55x46 cm
HISTORIK: Porträttet avbildar Einar Jolins svärfar
868837
2021-01-25