Einar Jolin oljemålning

Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EINAR JOLIN (1890-1976): Porträtt föreställande Mikael Alexandrowitsch Scheremetiew-Angelini (1870-1956), olja på duk, signerad och daterad Jolin 1952, ca 55x46 cm

HISTORIK: Porträttet avbildar Einar Jolins svärfar

868837

2021-01-25