Bruno Mathsson vilstol Pernilla 3
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Pernilla 3", vilstol, design Bruno Mathsson, firma Karl Mathsson, Värnamo 1971, stomme i björk, klädd i fårskinn, brännmärkt FIRMA KARL MATTHSSON MADE IN VÄRNAMO SWEDEN 1974, längd ca 176 cm
Fårskinnsklädsel med slitage och skador, armstöd med slitage varav ett något löst
868982
2021-01-25