Byrå i rokokostil
2021-01-28
869022
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BYRÅ, 1900-talets första hälft, rokokostil, fanerad i bland annat jakaranda, dekor i intarsia, tre lådor, beslag i mässing, höjd ca 79, 107x53 cm
Bruksspår och åldersrelaterat slitage, ställvis fanérskador och avslag, CITES-intyg samt 1 nyckel medföljer vid utlämningen