Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 6 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: karott med lock (1129), kanna (763), 2 såsskålar (1105) samt 2 snäckformade saladièrer (1074), längd ca 19-27 cm
2:a sortering, kannan samt en av saladièrerna med nagg/avslag
869040
2021-01-27