Vävnad Märta Måås Fjetterström Lockarp

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Lockarp", vävnad, formgiven 1924, rölakan vävd på linvarp, dekor i brunt, vitt, grönt, gråblått och gult, signerad MMF, tillverkad före 1942, ca 262x156 cm

Bruksslitage

869058

2021-01-29