Vävnad Märta Måås Fjetterström Lockarp
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Lockarp", vävnad, formgiven 1924, rölakan vävd på linvarp, dekor i brunt, vitt, grönt, gråblått och gult, signerad MMF, tillverkad före 1942, ca 262x156 cm
Bruksslitage
869058
2021-01-29