Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 6 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, hel- och halvblond, bestående av: 2 skålar (708), 2 uppläggningsfat (1147) samt 2 större uppläggningsfat (1149), längd ca 21-41 cm
Uppläggningsfaten 2:a sortering, ett av de större med nagg
869066
2021-01-27