Royal Copenhagen Musselmalet
Valmis
2021-01-27
869080
| Korkein tarjous | 10 000 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 22 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: 12 flata mattallrikar (1084) samt 10 flata förrättstallrikar (1086), diameter ca 20-25 cm
Enstaka förrättstallrik 2:a sortering, en med större nagg, flera mattallrikar med nagg samt 2:a sortering