Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", kaffeservis, 27 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: 12 kaffekoppar med fat (1035), 12 assietter (1087), sockerskål (1113), gräddkanna (1032) samt ett lövformat kakfat (548), assiettens diameter 17 cm
Nagg förekommer, kopparna 2:a sortering, en kopp med spricka
869103
2021-01-27