Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 12 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: 3 ljusstakar (1138), öppnare (2309), salt- och pepparkar (711, 712), cigarettställ (1016), kuvertaskfat (1004)
Nagg förekommer, en propp till saltkar saknas
869110
2021-01-27