Matgrupp axet

Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet
Matgrupp axet

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, modell "Axet", gustaviansk stil, bestående av: 6 stolar, matbord med 2 iläggsskivor, bordets diameter ca 110, höjd 74, iläggsskivor 2x48, stolarnas sitthöjd 44 cm

Bruksslitage , ena iläggsskivan med spricka repa

869116

2021-02-01