Sidobord
Klubbat för:
2 200 SEK
2 500 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal, med 2 lådor samt 2 små utdragbara skivor, fanér samt massiv mahogny, skiva i carrara marmor, genombruten sarg i mässing, ben skoda i mässing, höjd ca 73, diameter 63 cm
Lådorna kärvar kraftigt, sargen något bucklig, fläckar på skivan, bruks och åldersrelaterat slitage, ställvis mer, något ostadigt
869243
2021-02-01