Sidobord

Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord

Klubbat för:

2 200 SEK

2 500 SEK

SIDOBORD, tidigt 1900-tal, med 2 lådor samt 2 små utdragbara skivor, fanér samt massiv mahogny, skiva i carrara marmor, genombruten sarg i mässing, ben skoda i mässing, höjd ca 73, diameter 63 cm

Lådorna kärvar kraftigt, sargen något bucklig, fläckar på skivan, bruks och åldersrelaterat slitage, ställvis mer, något ostadigt

869243

2021-02-01