Taburett Johan Melchior Lundberg

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

JOHAN MELCHIOR LUNDBERG (d.ä., stolmakare i Stockholm 1774-1812/16): Taburett, gustaviansk, Stockholmsarbete, skuren dekor, signerad MLB, höjd ca

Kuntoraportti

Senare förstärkningar, slitage

869265

Päivämäärä:

2021-01-30