Taburett Johan Melchior Lundberg
Klubbat för:
4 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
JOHAN MELCHIOR LUNDBERG (d.ä., stolmakare i Stockholm 1774-1812/16): Taburett, gustaviansk, Stockholmsarbete, skuren dekor, signerad MLB, höjd ca
Kuntoraportti
Senare förstärkningar, slitage
869265
Päivämäärä:
2021-01-30