Edition Amour Hermès Early America Scarf
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
HERMÈS, Early America, scarf, formgiven av Francoise de la Perriere, modell formgavs först 1970, re-issued 1979 med George och Martha Washington i mitten av medaljongen, dekor amerikanskt inhemska djur i olika bruna, röda och blå nyanser, ljus botten, kantbård i rödbrunt och blått, ca 89x89 cm, etui orignal medföljer
Någon brok på de ljusa och ljusblå partierna. Saknar etikettmärkning. Etui med slitage och skador.
869275
2021-02-07