Gustavsberg
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAVSBERG, "Blå Fasan", servisdelar, 91dlr, flintgods, bestående av: tekanna, kanna, gräddkanna, 12 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, 7 uppläggningsfat i varierande storlek, 6 uppläggningsfat djupare modell i varierande storlek, 2 skålar i varierande storlek, 12 djupa mattallrikar, 12 mattallrikar, 12 förättstallrikar samt buljongkopp, ca högsta höjd 15 cm
Bruksslitage, micronagg kan förekomma, en med flisa
869319
2021-02-01