Gustavsberg

Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUSTAVSBERG, "Blå Fasan", servisdelar, 91dlr, flintgods, bestående av: tekanna, kanna, gräddkanna, 12 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, 7 uppläggningsfat i varierande storlek, 6 uppläggningsfat djupare modell i varierande storlek, 2 skålar i varierande storlek, 12 djupa mattallrikar, 12 mattallrikar, 12 förättstallrikar samt buljongkopp, ca högsta höjd 15 cm

Bruksslitage, micronagg kan förekomma, en med flisa

869319

2021-02-01