Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), David Bowie som "The Thin White Duke", Los Angeles, 9 Februari 1976, "Station to Station Tour´´, signerad Ed Finnell, numrerad 16/50, analogt handtryckt fotografi, silvergelatin på ilford multigrade V RC papper, bladstorlek ca 50,8x40,6 cm

Oramat fotografi

869397

2021-02-08