Spegel med konsol nyrokoko
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL med KONSOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad, dekor i pastellage, konsolbord med marmorerad träskiva, total höjd ca 242 (163 + 79), bordets bredd 75 cm och spegel med bredd 69 cm
Slitage, pastellageskador, vissa delar senare bronserade, skiva med slitage
869434
2021-01-26