Ampel, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

AMPEL, empire, för ett ljus, brännförgyllda monteringar i mässing, dekor av faunhuvuden, turkosfärgad glasskål, botten med bladbeslag och pinjekotte, höjd 66 cm

Senare skål

869526

2021-01-30