Spelbord, omkring 1800
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, låda i sargen, fanerat i mahogny, fothylsor och beslag i mässing, genombrutna hörnkonsoler, höjd utfällt 76, 87,5 x 42,5, utfällt 87,5 x 85,5 cm
Smärre torrsprickor och lagningar, senare hörnkonsoler med ställvisa skador
869530
2021-01-30